Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
Tarım Hayvancılık kategorisinde (7.6k puan) tarafından
Litresi 80 tl olan eşek sütü üretmek için çiftlik kurmak istiyorum. maliyeti nedir? Eşşek çiftiği nasıl kurulur? Eşşek çiftliği kurmanın getirisi nedir?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

(11.4k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Maliyet olarak arazi kendinize aitse ahır maliyetinin dışında pek bir maliyet de yok. Eşek fiyatları 300-500 TL arasında değişiyor. Ancak günlük ortlama 1.5 litre süt veriyorlar. Bu konuda size kıbrıs eşeklerini önerebilirim, onlat günlük 3lt ye kadar çıkabiliyor.

Eşek sütü şu anda 100tl civarında, bu işi türkiyede yapanlar var, türkiyenin her bölgesine kargo ile gönderiyorlar,

Eşek sütü astım,bronşit,siroz,kemik erimesi gibi birçok hastalığa iyi geldiği için inanılmaz bir talep var.

Bence kesinlikle denenilebilir. Eşek bu yediği önünde yemediği arkasında...laugh

tarafından
olumsuz yanları da var eşeğin bakımı zordur, kolay kolay sağamazsınız. belirli bir alışma dönemi şart. en önemlisi devlet desteğide yok.
tarafından
Türkiyenin her yerinde başıboş atılmış eşek var onları toplasanız maliyeti yarıya çekersiniz zaten.

Hadi hayırlı işler
tarafından

Alıntıdır...

Şehzadeler'in Akpınar Mahallesi'nde kurduğu çiftliğinde eşek sütü satan Türkan Eğriboyun, bir süre sonra yöredeki eşeklerin fiyatını beşe katlandığını gördü. Üretimi arttırmak için yeni hayvan arayan ancak fahiş fiyatlardan rahatsız olan Eğriboyun şöyle dedi: "Normalde kaliteli bir eşeği köylüler birbirine en fazla 200 liraya satıyor. Biz alınca ise en az bin lira istiyorlar. Özellikle kışın uygun eşek bulmakta daha da zorlanıyoruz. Şu an Manisa 'nın birçok bölgesinde uygun eşek arıyoruz. Son olarak Alaşehir İlçesi'nde aramalara başladık. Bu da çare etmezse, gelen teklifleri değerlendirerek Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden eşek getirteceğim. O yörede daha ucuz."

LİTRESİ 100 LİRAYA ÇIKTI
Türkiye'nin dört bir tarafına ve yurt dışına eşek sütü pazarladığını belirten Eğriboyun, eşek sütünün litresini 100 TL'den satışa sunduklarını belirtti. Eğriboyun şöyle devam etti: "Eşek sütü kanserden, astım ve bronşite, hatta siroza kadar birçok hastalığa iyi geliyor. Bunun yanı sıra kasları güçlendirir, kan değerlerini yükseltir. En önemlisi de bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücut hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. Geçen yıl eşek sütünü 80 liradan satıyorduk. Fakat bu yıl talebin çok olması ve taleplere karşılık vermekte zorlanmamız nedeniyle 100 liradan satışa sunuyoruz. Günlük 14 litre sütü elimizdeki mevcut eşeklerden taze taze sağarak müşteriye veriyoruz. Bunun yanı sıra kargo sistemi ile ülkenin dört bir yanına gönderiyoruz."

İlgili sorular

4 cevap
31, Ocak, 2016 Döviz Altın Yorum kategorisinde dentist tarafından soruldu
2 cevap
15, Ocak, 2016 Tarım Hayvancılık kategorisinde FullZarar (22.6k puan) tarafından soruldu
3 cevap
29, Aralık, 2015 Tarım Hayvancılık kategorisinde köle (1.5k puan) tarafından soruldu
2 cevap
20, Kasım, 2015 Tarım Hayvancılık kategorisinde hissedar (119k puan) tarafından soruldu
Soru, cevap ve yorumlarınız için teşekkürler:)
Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
...