Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
Arsa Konut Gayrimenkul kategorisinde tarafından
Konut hesabı nedir? Konutta devlet desteği nedir? Konut alımında devlet desteği haketmek için ne yapmalı? Konutta devlet desteği nasıl alınır?

Cevabınız

Tek Uygulamada Kredi, Mevduat(Vadeli Hesap), Bch ve çok daha fazlasını hesapla.
Google Play
Kredimi bugün kapatsam ne kadar öderim? Kredime 10.000 TL ara ödeme yapsam kalan taksitlerim ne kadar olur? Çok daha fazla hesaplama seçeneği için uygulamayı ücretsiz indirin.
Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

tarafından
Konut hesabı açıp asgari 3 yıl hesaba düzenli ödeme yapanlara konut edinim tarihindeki birikimin yüzde 20'sine kadar devlet katkısı ödenecek. Devlet katkısı 15 bin lirayı geçemeyecek. Alabilmek için konut sahibi olmaması gerekiyor.
Ödemeler, aylık veya üç aylık olarak düzenli ödeme şeklinde olabilecek. Aylık ödemeler en az 250 tl, ençok 2500 tl olabilece

Kat mülkiyeti tapusu olan, kat irtifakı tapusu olan ve yapı kullanma için belgesi bulunan konutlar ile konut nitelikli yapı kullanma için belgesi bulunan müstakil taşınmazlar devlet katkısına konu olabilecek. Devre mülklere devlet katkısı ödenmeyecek. Bu hakkı kazanabilmek için Türk vatandaşı olmak, 7 Nisan 2015 tarihi itibarıyla tamamı kendi adına kayıtlı konut sahibi olmamak, konut edinim tarihine kadar asgari 3 yıl konut hesabına düzenli ödeme yapmış olmak şart. Eşinden veya birinci dereceden akrabalarından aldığın konut için devlet desteği yok.Devlet katkısı, düzenli ödeme süresi 36 - 47 ay olanlar için konut hesabındaki birikim tutarının yüzde 15’i olacak ancak ödenecek tutar 13 bin lirayı geçemeyecek.

Devlet katkısı, düzenli ödeme süresi 48 - 59 ay olanlar için konut hesabındaki birikim tutarının yüzde 18’i olacak ancak ödenecek tutar 14 bin lirayı geçemeyecek.

Devlet katkısı, düzenli ödeme süresi 60 ay ve üzeri olanlar için konut hesabındaki birikim tutarının yüzde 20’si olacak ancak ödenecek tutar 15 bin lirayı geçemeyecek"

İlgili sorular

3 cevap
2 cevap
17, Mart, 2016 Döviz Altın Yorum kategorisinde misafir tarafından soruldu
3 cevap
3 cevap
3 cevap
12, Şubat, 2016 Bankacıya Sor kategorisinde zuhal yanar tarafından soruldu
Soru, cevap ve yorumlarınız için teşekkürler:)
Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
...