Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
Bankacı Forum kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Banka gişe yetkilisi ne iş yapar? Banka gişe memuru görevlisi ne iş yapar? Banka gişe yetkilisi maaşları nasıl? Banka gişe yetkilisi ve memuru olmak için ne yapmalı?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

6 Cevaplar

tarafından

Bazı bankalarda gişe memuru ve gişe yetkisili olarak ayrılır. Gişe memuru bildiğiniz gibi gelen müşterilerin para yatırma-çekme, havale , eft ve bunun gibi yüzlerce işlemini yapar. Yetkilisi de günsonunda bunları kontrölle yükümlüdür. Bazı bankalarda hepsi gişe yetkilisi diye adlandırılır. Onları kontrol eden yönetmenler mevcuttur. Tabi gişecilik artık sadece bununla sınırlı değil. Gelen müşterilere ürün pazarlamak da yükümlülükleri arasında.

tarafından
Merhabalar, özel bir bankada gişe görevlisi olarak işe başlayacağım. Ancak para alış verişinde sorun yaşıyorum pratik bir şekilde hesaplayamıyorum. Sistem ne kadar para üstü verceğimi bana PC den gösterecek mi ?  Her bankada aynı sistem var mıdır ?

Lütfen yardım edin.....
(121k puan) tarafından
Merhaba,

öncelikle hayırlı olsun. Tanıdığım arkadaşların çalıştığı bankaların  hepsinde ve benim çalıştığım bankada var. Para sayıp üstünü veren cihaz bile var. Ancak, yoksa bile veya herhangi bir hesapta mutlaka hesap makinası kullanın derim. Özellikle ustalaşınca hatalar çoğalır:)

Saygılarımla,
tarafından
Merhabalar, 3  Ocak 2022’de devlet bankasında nasip olursa işe başlayacağım. Ancak benimde para üstü verme konusunda sorunlarım var akıldan hesaplayamıyorum. Bilgisayar sistemine gelen müşterinin verdiği tutarı yazdığımızda para üstü otomatik olarak gösteriyor mu ?

Örnek vermek gerekirse gelen müşteri 30,45 ₺ bir fatura ödeyecek ödeme için 100₺ verdi. Ben sisteme 100₺ yazdığımda ne kadar para üstü vereceğimi gösteriyor  mu ? Teşekkürler.
(121k puan) tarafından
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun:)

Para üstü verme gösterge sistemi bazı bankalarda var bazılarında yok. Ancak, çalışacağınız bankada yok ise her işlemde hesap makinesi kullanmanızı öneririm. Şaka gibi gelecek ama 2+2 yi bile hesap makinesi ile toplayın. Çünkü yorgunluktan hiç aklınıza gelmeyecek hatalı işlemler yapabilirsiniz. Bu arada bu hataların çoğu acemilikte olmaz. Tamam ben ustayım artık dediğinizde olur:) Yani tecrübe arttıkça aşırı güvene dikkat edin.

Saygılarımla,
tarafından
düzenlendi
Merhaba, özel bir bankanın dönemsel gişe görevlisi pozisyonuna başvuruda bulundum. İlanda "MS Office uygulamalarına hakim" niteliği beklentisi vardı. Ama öyle altını çizerek, üstüne basa basa belirtilmemiş. Ben MS Office'ten Excel ve Access'e pek aşina değilim. Öğrensem bile sonradan unutabiliyorum. Bu programları çok iyi bilmemek devlet ve özel bankalarda sorun teşkil eder mi? Oryantasyon sürecinde gösterilir mi? Gösterilmezse takıldığım noktada birine sorarsam tuhaf kaçar mı? Son olarak, bankalarda MS Office haricinde başka hangi uygulamalar kullanılıyor, bilginiz varsa cevaplayabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

İlgili sorular

2 cevap
26, Ekim, 2016 Bankacı Forum kategorisinde misafir tarafından soruldu
2 cevap
26, Ekim, 2016 Bankacı Forum kategorisinde misafir tarafından soruldu
1 cevap
18, Temmuz, 2019 Bankacıya Sor kategorisinde senanur (140 puan) tarafından soruldu
3 cevap
1, Kasım, 2016 Bankacı Forum kategorisinde misafir tarafından soruldu
Soru, cevap ve yorumlarınız için teşekkürler:)
Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
...