Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
Bankacıya Sor kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
merhaba 75 80 metrekare tabana oturan 150 160 metrekare 2 katli bir ev yaptirmak istiyorum. ev yaptirmak icin elimde bir mebla yok kredi ile yaptirabilirim 1. sorum ev yaptırmak icin kredi ne adi altinda maksimum nekadar vadede cekebilirim? 2.Kime yaptırabilirim?[Bursa] 3.bahsettigim ölçüde aşırıya kaçmadan kaliteli bir ev anahtar teslim maliyeti ne olur?
Simdiden teşekkürler

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

tarafından
Kredi kısmına cevap vermek istiyorum. Çeşitli bankalarda kredi şansınız var. Halkbank ' ta , Şekerbank' ta var, ama evin % 75 inin bitmesi gerekiyor. İşbankasın' da da konut yapım tamamlama kredisi adı altında var. 120 aya kadar kullanmak mümkün. Tamamlandığındakş değerinin % 75 ine kadar kredi çıkar. Bu yüzden sizde de bir meblağ olması gerekli. Ekspertizin gelebilmesi için de bağımsız bölümlerin belli olması, yani kat irtifaklı tapuların çıkması lazım. Krediyi de tek kalemde ödemezler. Tamamlama oranına göre ödenir. Yani % 15 i tamamlanınca kredinin % 20 si gibi. Bu yönden kentsel dönüşüme benzer. Banka şubelerine sormanızda da fayda var.
Bir tanıdığım orta klite bir dublex ev yaptırdı. Metrekareye 800 TL gibi birşey harcadığını söyledi. Yani sizinki de yklaşık 150 *800 yapar.
tarafından
Prefabrik düşünürseniz çok kısa sürede çözersiniz.

İlgili sorular

3 cevap
1 cevap
5, Kasım, 2016 Bankacıya Sor kategorisinde misafir tarafından soruldu
1 cevap
1 cevap
22, Temmuz, 2017 Bankacıya Sor kategorisinde tylerjack (150 puan) tarafından soruldu
1 cevap
Soru, cevap ve yorumlarınız için teşekkürler:)
Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
...