Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
Arsa Konut Gayrimenkul kategorisinde (190 puan) tarafından
Öncelikle herkese merhaba,Yaklaşık 25 dönüm arazime ceviz ekmeyi düşünüyorum kağıt üstüde olsa maliyet ve kar'ını öğrenebileceğim bu işi yapan ve yapmış olan siz değerli yatırımcıların fikirlerine ihtiyacım var.Ceviz aklıma en çok yatanı ama daha güzel ve geleceği yönelik ekim önerilerine açığım.Arazimin bölgesi Orta Karadeniz.Şimdiden teşekkür ederim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Hayırlı olsun inşallah. Ben de sizin gibi yeni başlıyorum. Benim ki de 25 dönüm÷) Şu ana kadar oluşan ve oluşacağını anlaştığım maliyet:

- Telle çevirtiyorum. 25 dönüm için kapı dahil 13.500 TL. Kadastroya falanda 500 TL civarı gidiyor.
- Chandler macerasına atılayım dedim ancak bizim buralarda olmaz dedi bu işle uğraşanlar. Edirne de yani. Yerli ceviz ekiyoruz elde kırılandan ama÷) Dikimi dahil ceviz başına 20 TL. 8 e 8 metre mesafede ekeceğiz. Çünkü ceviz asıl ürünü yan dallardan verirmiş. 400 tane fidan × 20 TL = 8.000TL
- Su arayacağız artezyen ile. Metre başına 50 TL istiyorlar. 20 metre dipte çıksa 1.000 TL. Çıkmayabilir de tabi.
- Fidan çukuru kazdırması, su motoru, hortum falan 5.000TL de. Bu arada çukurları 2 ay önceden kazdırın hava alsın diyorlar. Ben yapmadım÷)
 Ödediğim ve ödeyeceklerim hepsini yazdım. Fidancılardan iyi araştırın. Rüzgar da çok çok önemli diyorlar. Toprak analizi de olabilir. Ceviz türünü de sorun soruşturun bölgenizde. Kazanç da verdiği ürüne göre değişecek tabi. Ama sorarak öğrendiğim: Her ağaç 10 ila 15 kilo arası verse yeterli anlaşılan. Kilosunu da 10 TL den hesapla. Bu kısım araştırma sadece.
Hayırlı olsun.
(5.5k puan) tarafından
Orta Karadeniz için Sarımsak ve Fındık yetiştiriciliği veya Mısır daha mantıklı gözüküyor.
Soru, cevap ve yorumlarınız için teşekkürler:)
Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
...