Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
Arsa Konut Gayrimenkul kategorisinde (170 puan) tarafından
tarafından yeniden açıldı
Merhaba} Öcelikle konut kredileri bilindiği üzre çok yüksek öyleki 120 bin tl kredinin geri dönüşü 220 bin tl' yi bulmakta ama ben buna rağmen konut kredisi kullansam ilerleyen zamanlarda ise konut faizleri suanki oranların altına düşerse ve ben yapılandırma yapmak istesem kârı olurmu olsa bile herhangi bir şart varmıdır .{Tesekkürler}

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

(121k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Merhaba,

Konut kredisi yapılandırmasında kazancınız olabilir tabii ki. Ama bunun için en büyük şart krediyi kullandıktan sonra çok geçmeden yapılandırmak gerekir. Yani 120 ay çektiniz diyelim konut kredisini. 20 ay geçtikten sonra yapılandırırsanız, faiz de iyi düşmüşse güzel kazanç olur. Ama siz krediyi kullandıktan 90 ay sonra faizler düşerse hiçbir şeye yaramaz. Bunun sebebi, bankalar ödeme planlarının ilk taksitlerinde faizi yüksek oranda tahsil eder.

Diğer sorunuz olan konut kredisi yapılandırma şartları için : Öncelikle kalan taksidinden uzun vade olarak yapılandıramazsınız. Yani 100 ay konut kredisi taksidiniz kaldıysa yeni yapılandırmanız 101 ay olamaz. Hatta vade kısaltırsanız kazancınız artar. Bunun dışında ödemeleriniz düzenli olmalı.

Bunlara ek olarak şunu da söylemeliyim. Tüm şartlar tutsa da bankalar yapılandırmayabilir. Yakın geçmişte bu yaşandı. Yeni konut kredisi başvurularında 0.98 faiz verildi. Ama konut kredisi yapılandırmasında bu oran verilmedi.

Saygılarımla,
Soru, cevap ve yorumlarınız için teşekkürler:)
Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
...