Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
Bankacıya Sor kategorisinde tarafından
Ee ne olacak şimdi?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

5 Cevaplar

tarafından
Geri çekilme var. Normal.
(14.7k puan) tarafından
Bugün itibarı ile anladım ki TL nin gelecekte pek şansı yok. Bir de Merkez Bankası' nın bağımsız olmaması müdahale getirmiyor tabi. Zamanı ve TL si olanlar döviz sepeti oluşturabilir bence. Seneye Haziran ayında çok çetin bir kazanç beklentisi gelebilir. Ancak bunlar benim düşüncelerim. Ytd. Her koyun kendi bacağından asılır derler
(11.3k puan) tarafından
TL ve Ruble sıkıntılı gibi sanki. Ytd.
(22.6k puan) tarafından
Dolar buralardayken tek sıkımlık kurşununu kullanmaması normal. Ama er ya da geç bu silahı kullanacaktır. Ancak şu aşamada doların önü açık. Ytd.
(220 puan) tarafından

Geçmiş senelerin konusuna denk geldim. İlk yorumum olacağından ve bu da ilk mesaj olduğundan yazayım. Bir sourcing agent yani Türkiyeden alıp yurtdışına satış yapılmasına aracılık yapan bir şirketin sahibiyim. 

Size 2023 itibariyle şunu söyleyebilirim. Tekstilde eskiden müşteri kaçırmazken, şimdi fiyat teklifleri topladığımda müşterilerin yarısı Çin veya hatta bazen Avrupadan bir şirketten alım yapıyor. TL nin bu kadar istikrarsız olması yabancı yatırımcıyı düşündürüyor olabilir. Ama benim fikrim TL nin parite değerinin ihracata katkı yaptığı kadar, hammadde maliyetlerini yükselttiği için Türkiye'deki üretimi azalttığı ve TL nin değer kaybı avantajının bu yolla eridiği yönünde yani ihracatta bir avantaj gelmedi çünkü pek çok hammaddede dışa bağımlıyız. 

Ben tekstilden örnek verdim çünkü en çok talep tekstile geliyor. ama diğer sektörlerde de durum hemen hemen aynı. 10 sene önce de yurtdışı ile çalışıyordum ve çok rekabetçi fiyatlar veriyorduk. 

Şu anda Merkez bankası başkanı değişti, daha kurallı olacak gibi. Bekleyip göreceğiz. Ama benim işlerim açısından mucize lazım. 

İlgili sorular

2 cevap
23, Kasım, 2015 Bankacıya Sor kategorisinde Yatırımcı (9.2k puan) tarafından soruldu
1 cevap
19, Kasım, 2015 Bankacıya Sor kategorisinde Euro (7.6k puan) tarafından soruldu
2 cevap
17, Mart, 2016 Döviz Altın Yorum kategorisinde misafir tarafından soruldu
Soru, cevap ve yorumlarınız için teşekkürler:)
Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
...