Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
Arsa Konut Gayrimenkul kategorisinde (119k puan) tarafından
Yatirim yapmak istiyorum . Arsa alırken vereceğiniz tüyolar varmı? Arsa alırken nelere dikkat etmeli? Hangi arsa alınmalı hangi arsa alınmamalı?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

13 Cevaplar

(11.4k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Öncelikle ilgili belediyeden imar durumuna bakılmalı, alacağınız yerin piyasa araştırması yapılmalı, arsa yerinde görülmeli, hatta apiliksyon planı çıkartılmalıdır.

ilgili tapu sicil müdürlüğünden tapu bilgileri kontrol edilmeli, alacağımız yerin hisseli mi ,yoksa , müşterek olup olmadığından emin olunmalıdır.

etrafında yapılaşma varmı, eğimlimi,altyapısı hazır mı, en yakın yapılaşma yerine ne kadar uzaklıkta, elektirik hattı geçiyor mu, toplu ulaşıma yakın mı, imar durumu üst imar planlarınla uyumlu mu bunların hepsi çok önemli detaylar.
tarafından
Türkiye gibi siyasetin herseyi belirlediği bir ortamda arSaya yatırım yapmak pek rasyonel gözükmüyor. Ama tercih sizin...
tarafından
Arsa almak isteyen bir kişinin öncelikle dikkat etmesi gereken o arsanin imar planıdir.
tarafından
Arsa arazi alım satım işlerinde eğer alıcı iseniz ileride herhangi bir problem yaşamamak için öncelikle araziyi ne için satın almak istediğinizi ve bu arazinin sizin amacınıza uygunluğuna dikkat etmelisiniz. Öncelikle ilgili belediyeden imar planına bakılmalıdır.
tarafından
Kesinlikle ilgili belediyeden imar planına bakılmalıdır . Ayrıca imar planının üst ölçekli planlarla uyumlu olmasi gerekmektedir. Plandaki özel şartlara da dikkat edilmelidir.
tarafından
İmar planı sorgulanmali ve tapu sicil müdürlüğünden sizi gösterilen yerin o yer mi olduğunun teyidi yapılmalıdır. Aman ha diyim deniz kenarı diye dere kenarıni satarlar. Sonra vay halinize
(1.5k puan) tarafından
Evet imar planına son derece dikkat edilmeli.Son aldığımız haberler imarlı arsaların imarının kaldırılabildiği yönünde.Aman dikkat.
tarafından
Bir yerde para varsa çakallar herzaman vardır. Mesala 2. el araç taşıt alım satımında para kazananlar oldu. Aldılar sattılar oo 2.000 TL kar bir haftada. Bir daha aldılar sattılar oo 5000 TL kar bir haftada. Tatlı gedi. En son kazalı BMW yi bir çakarlar 100.000 TL zarar. Bu arsa mevzularında da imar verme vermeme mevzularına dikkat. Çakabilirler.
tarafından
öncelikle imar durumu ve yakın çevredeki arsa fiyatlarının piyasa araştırılması yapılmalı ki, değerinin çok üstünde bir fiyata almış olmayalım.
tarafından
Kadastro yoluna cephesi olmalı, ve etrafında yapılaşma olup olmadığına bakılmalıdır.
tarafından
İmar bitişik nizam mı ayrık nizam mı dikkat edilmeli. Ayrıca kaç kata kadar imar var sorgulayin
tarafından
Yol geçiyorsa dikkat! Yol en az 7 m olmalı. Yoksa arsanızdan gider.
tarafından
Ayrıca tarlalar için de imar alabilmek için en az 25 metre yola cephesi olması gerek . bunlara dikkat edelim.
tarafından
Denize yakın yerlerde 100 m ye kadar ev yapım izni vermiyorlar. Hatta bazı yerlerde 40 50 metre yakındakiler belediyenin aldığı mahkeme kararı ile yıkıldı.

İlgili sorular

11 cevap
3 cevap
20, Ocak, 2016 Bankacıya Sor kategorisinde Esnaf tarafından soruldu
Soru, cevap ve yorumlarınız için teşekkürler:)
Ücretsiz Kredi, Mevduat, Bch Hesaplama ve Çok Daha Fazlası Bu Uygulamada
Google Play
...